More Website Templates at TemplateMonster.com!

Archiwum wydarzeń

 

Wojewódzki Dwubój Strzelecko-Biegowy - 17 V 2014

Uczniowie ZS uczestniczyli w Powiatowym i Wojewódzkim Dwuboju Strzelecko-Biegowym. Zawody odbywały się 10 i 17 maja 2014 r. w strzelnicy LOK w Gryficach. Konkurencje, które wchodziły w skład zawodów to: bieg na 2 km, strzelanie z kbks-u, rzut granatem i biegowe rundy karne za każde chybienie. Całość wymaga niebywałej kondycji i nasi uczniowie pokazali, że są w ścisłej czołówce.

Gimnazjaliści z Reska we Francji w ramach programu Comenius - 19 V 2014

Nasza szkoła od ubiegłego roku realizuje projekt międzynarodowej wymiany „Comenius”, w ramach którego w grudniu 2013r. uczniowie gościli w Niemczech. W połowie maja tego roku kolejna grupa młodzieży z Reska wyjechała – tym razem do Francji. Każdego dnia wymiany spotykaliśmy się w szkole College de Russol, tu mieliśmy okazję uczestniczyć w lekcjach francuskich gimnazjalistów.

Warsztaty w Domu Pomocy Społecznej w Resku - 12 V 2014

Dnia 12 maja odbyły się w Domu Pomocy Społecznej w Resku zajęcia dla grupy uczniów z Gimnazjum w Resku. Dzięki uprzejmości pracowników i pod ich fachowym okiem młodzież uczyła się wykonywania kwiatowych wiosennych dekoracji. Zajęcia odbyły się w ramach stałej współpracy DPS-u i Gimnazjum, bowiem uczniowie od kilku lat wspólnie z mieszkańcami wystawiają w grudniu jasełka.

Mali chemicy w reskim przedszkolu - 7 V 2014

W Przedszkolu Miejskim im. Kubusia Puchatka w Resku odbyły się warsztaty – „Bawimy się chemią”, poprowadzone przez Panią Bożenę Tomalę, nauczycielkę chemii w Zespole Szkół w Resku. Asystowały uczennice: Marta Babak z klasy I LO i Sandra Mańkowska z klasy II LO.  Zajęcia zostały przygotowane dla przedszkolaków z grupy "Króliczków" i "Kangurków".

Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - 6 V 2014

Policja od lat promuje zachowania zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa młodym uczestnikom ruchu drogowego. Tak samo jest i w tym roku. 6 maja b.r. w Węgorzynie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Łobzie. Zawody składały się z dwóch etapów.

Zaproszenie na I Sympozjum Przyrodnicze - 26 III 2014

Zespół Szkół w Resku zaprasza młodzież szkół gimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego do wzięcia udziału w I Sympozjum Przyrodniczym organizowanym przez naszą placówkę. Sympozjum odbędzie się 22 maja 2014r. o godz. 9.00 w budynku LO przy ul. Buczka 15. Zaproszenie, regulamin i harmonogram spotkania dostępny po kliknięciu na poniższy link.

Srebrny medal dla Wiktorii Dziuby w skokach przez przeszkody - 5 IV 2014

W dniach 5-7 kwietnia 2014 r. w Jaszkowie o/Poznania odbył się finał Halowego Pucharu Polski w skokach przez przeszkody dzieci, w którym jako zawodniczka Klubu Jeździeckiego „Amico” Mołdawin brała udział nasza uczennica. Po udanym starcie w Halowym Pucharze Polski zajmuje pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego w kategorii Junior Młodszy grupy C.

Licealiści z Reska odwiedzili ZUT w Szczecinie - 30 IV 2014

Grupa uczniów Zespołu Szkół z Reska odwiedziła Szczecin.  Celem wyjazdu był udział w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technicznym. Po spotkaniu z prodziekanem uczniowie udali się do laboratoriów chemicznych, gdzie wysłuchali ciekawych wykładów oraz obserwowali ćwiczenia laboratoryjne.

„My, biało-czerwoni”, czyli majówka z Polską - 30 IV 2014

W Zespole Szkół w Resku, 30 kwietnia 2014 r. uczniowie wraz z dyrekcją szkoły i nauczycielami wspólnie świętowali patriotyczne rocznice, przypadające w maju. W większości uczniowie i nauczyciele, a niemal wszystkie nauczycielki przyszli w tym dniu ubrani na biało-czerwono. Przynieśli ze sobą biało-czerwone akcesoria: flagi, baloniki, szaliki, czepeczki itp.

Uczniowie w kinie na "Kamieniach na szaniec" - 1 IV 2014

W ramach przygotowania do egzaminu gimnazjalnego uczniowie wybrali się do kina "Kapitol" w Gryficach na film ,,Kamienie na szaniec". Reżyserem tego dzieła jest Robert Gliński, który chciał przedstawić miłość, przyjaźń i patriotyzm młodych chłopców w czasie II wojny światowej. Film jest ekranizacją książki Aleksandra Kamińskiego, ale reżyser zapoznał się również z bogatymi materiałami źródłowymi dotyczącymi tamtych czasów.

Wycieczka do kopalni kruszyw - 23 IV 2014

Dnia 23 kwietnia, podczas gdy uczniowie klas trzecich zmagali się z testami gimnazjalnymi, nasza klasa 2A wraz z wychowawczynią Panią Martą Garczyńską udała się na wycieczkę edukacyjno-krajoznawczą.Pierwszym celem naszej wycieczki, było zwiedzenie Szczecińskich Kopalni Surowców Mineralnych S.A z oddziałem w Storkowie. Po terenie kopalni oprowadził nas Pan Marek Januszkiewicz.

Wspólne biesiadowanie przy wielkanocnym stole - 21 IV 2014

Okazją do wspólnego biesiadowania przy świątecznym stole był pomysł uhonorowania uczniów i rodziców, którzy są przyjaciółmi naszej szkoły - na których zawsze możemy liczyć. Nie zawsze widać efekty ich pracy, ale bez nagłośnienia, dekoracji, strojów, tańca - imprezy, przedsięwzięcia nie były by tak okazałe. Rodzice i uczniowie otrzymali zaproszenia od dyrekcji Zespołu, aby spotkać się przy wspólnym śniadaniu.

Mitologia na wesoło - 27 III 2014

Młodzież z zespołu teatralnego przy współudziale uczniów z klasy I B wystawiła sztukę kabaretową p.t. „Mitologia. Ukazane zostały w niej zabawne perypetie bogów olimpijskich, którzy zabłąkali się w nasze czasy. Niektórym z nich trudno było się odnaleźć w nowej rzeczywistości, inni czuli się świetnie i dobrze się bawili. Uczniów przygotowała pani Joanna Murat.

Rekolekcje wielkopostne - 26 III 2014

Tegoroczne rekolekcje uatrakcyjnił występ uczniów klas II w kabarecie pt. „Mitologia”, przygotowany przez p. J. Murat. Uczniowie mieli także możliwość obejrzenia spektaklu Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa pt. „Moda na nieuczenie się”, który ukazywał problem nieuczenia się, wygodnictwa młodzieży, pokazywał modę na łatwe rozwiązania, które umożliwia bezmyślne korzystanie z Internetu.

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Szkocji - 8 IV 2014

W ramach Siódmego Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Obszaru Anglojęzycznego odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Szkocji. Konkurs miał miejsce w Liceum Ogólnokształcącym im, K.K. Baczyńskiego przy Zespole Szkół w Resku. W tym roku uczestniczyło trzynastu uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu łobeskiego.

Strzelcy z koła Tarcza są na medal - 5 IV 2014

Uczniowie Zespołu Szkół pod opieką profesora Sławomira Brzozowskiego uczestniczyli 5 kwietnia 2014r. w Powiatowych Mistrzostwach Kół Strzeleckich w Gryficach. Jak zwykle nas nie zawiedli i uzyskali bardzo dobre wyniki. Uzyskane wyniki są efektem pracy i czasu poświęconego na treningi, które prowadzone są w piątki po zajęciach lekcyjnych w sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego.

Dzień Patrona i konkurs w dopingowaniu - 20 III 2014

20 marca odbył się Dzień Patrona w naszej szkole. Jak co roku została przygotowana impreza, mająca na celu przypomnienie wszystkim uczniom, kim był Kazimierz Górski. Nietypowym zakończeniem tegorocznego dnia był mecz Polska-Brazylia, który był nawiązaniem do wydarzeń historycznych, gdzie Polska pokonała Brazylię. Zorganizowano konkurs w dopingowaniu zawodników.

Gimnazjaliści na sztuce "Jak wam się podoba" - 6 III 2014

Młodzież gimnazjum należąca do zespołu teatralnego miała okazję 6 marca 2014r. obejrzeć znaną komedię Williama Szekspira „Jak wam się podoba”. Doskonała gra aktorów, powodująca wybuchy śmiechu oraz wykorzystanie muzyki rozrywkowej spowodowało, iż trwająca ponad trzy godziny sztuka była z zainteresowaniem oglądana przez uczniów.

Wyjazd do ośrodka jeździeckiego "Pod Kasztanami" w Mołdawinie - 12 IV 2014

Dnia 12 kwietnia br. odbył się szkolny wyjazd do Ośrodka Jeździeckiego „Pod Kasztanami“ w Mołdawinie. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie ze szkół w Resku -  wolontariusze z Zespołu Szkół oraz ministranci i członkowie Scholi ze Szkoły Podstawowej.  Przedsięwzięcie zostało zorganizowane z inicjatywy pedagoga Zespołu Szkół Pani Malwiny Więckowskiej i księdza Bogdana Stokowskiego.

Kasia lauretaem konkursu "Zachodniopomorskie - region przyszłości" - 9 IV 2014

Konkurs wiedzy o samorządzie terytorialnym i Pomorzu Zachodnim został zorganizowany dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych przez szczecińską uczelnię Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Szczecinie. Uczniowie mieli za zadanie przygotowanie pracy w formie pisemnej lub multimedialnej. Po wstępnej weryfikacji prac na finał zaproszono najlepszych, w tym gronie znalazła się Katarzyna Mieczaniec.

Z wizytą w schronisku dla zwierząt w Sosnowicach - 9 IV 2014

Każdego roku wolontariusze z Zespołu Szkół w Resku aktywnie włączają się w pracę na rzecz zwierząt umieszczonych w schronisku. W grudniu organizujemy zbiórkę karmy, zaś wiosną wyprowadzamy pieski na spacer. 9 kwietnia 2014 roku wybraliśmy się z kolejną wizytą. Niestety, niesprzyjające warunki atmosferyczne - deszcz i wiatr - uniemożliwiły nam spacer. Jednakże nie zmarnowaliśmy czasu, gdyż mogliśmy wysłuchać interesującej prelekcji.

Dzień Wagarowicza - "Kapciowa akcja" - 21 III 2014

W dzień wagarowicza klasa III D wszystkich nas zaskoczyła. Do szkoły przyszła w kapciach. Nietypowy pomysł uczniów został pozytywnie odebrany przez nauczycieli jak i również koleżanki i kolegów. Dzięki tak prostej rzeczy na twarz pojawił się uśmiech. Wiele osób pytało się, dlaczego, z jakiej okazji i nie umiało zrozumieć celu tego wszystkiego.

Przegląd Piosenki i Poezji Angielskiej w Świdwinie - 18 III 2014

W marcu odbył się kolejny międzypowiatowy Przegląd Piosenki i Poezji Angielskiej w Świdwinie. Jak co roku, zainteresowanie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, do których ten przegląd jest skierowany, było bardzo duże, co znaczy, że i konkurencja była spora. Z naszego  Zespołu Szkół pojechały do Świdwina Zuzia Powchowicz, Ewelina Duczyńska, Ada Szcześniak i Wiktoria Dziuba.         

Dzień Przedsiębiorczości w LO - 1 IV 2014

Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w programie ‘’Dzień Przedsiębiorczości’’ realizowanym przez Fundację Młodzieży Przedsiębiorczej. Każdy z nas w miarę własnych możliwości i aspiracji wybrał sobie firmę, w której chciał je odbyć. Praktyki realizowaliśmy w miejscowym Centrum Kultury, Przedszkolu Miejskim, Agencji Rezerw w Resku, Posterunku Policji w Dobrej, solarium, firmie ciepłowniczej.           

Warsztaty kulinarne w Przedszkolu Miejskim - 1 IV 2014

Pani Anna Szymańska przy pomocy uczennic z LO w Resku zorganizowała warsztaty kulinarne w Przedszkolu Miejskim im. Kubusia Puchatka. Zostały one przeprowadzone w ramach projektu pilotażowego współpracy Zespołu Szkół z Przedszkolem Miejskim. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, z uśmiechem na ustach poznawały tajemnicę dobrej, a co najważniejsze prostej kuchni dla każdego malucha. 

W poszukiwaniu wiosny na rowerach - 21 III 2014

Klasa Ia LO wraz z wychowawcą p. Agatą Mielniczek wybrała się na wycieczkę rowerową do Żerzyna, aby wspólnie przy ognisku z kiełbaskami poszukać pierwszych oznak najbardziej wyczekiwanej pory roku. Wyjazd na długo zapisze się w pamięci uczestników, ponieważ w programie nie zabrakło wielu ciekawych zabaw i konkurencji, podczas których uczniowie mieli okazję do świetnej zabawy.

Tydzień matematyczny - 20 III 2014

Najlepszymi matematykami są kobiety, bo dodają sobie urody, odejmują lat, mnożą plotki i dzielą pieniądze. Czyli działaniami posługują się ciągle i wyśmienicie. Idąc tym tropem zorganizowaliśmy konkurs, w którym mogli się wykazać swoją wiedzą matematyczną wszyscy uczniowie szkoły. Każdy miał do wyboru jedną dyscyplinę: test wiedzy, sudoku, obliczenia, poezja, szacowanie wyników.

Gimnazjaliści obchodzą Święto Patrona - 19 III 2014

W dniu 19 marca uczniowie Gimnazjum w Resku obchodzili Święto Patrona - największego polskiego trenera XX wieku - Kazimierza Górskiego. Z inicjatywy nauczyciela historii - Józefa Andrzejewskiego został zorganizowany konkurs wiedzy o Patronie Szkoły. Odwiedził nas także jeden z najlepszych polskich napastników – Grzegorz Lato.

Niebywały sukces Huberta Miłka - 14 II 2014

Hubert Miłek, trzecioklasista gimnazjum, zajął III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym Wiedzy Biologicznej i został jego laureatem; tym samym na świadectwie uzyska najwyższy punktowy wynik egzaminu gimnazjalnego w części przyrodniczej. Podkreślić należy, że jest to pierwszy w historii naszej szkoły laureat w dziedzinie biologii. Ucznia do konkursu z biologii przygotowała Pani Agata Mielniczek.

Literackie spotkanie - 4 II 2014

We wtorek, 4 lutego gościliśmy w naszej szkole panią Cecylię Judek- Sekretarza Naukowego Książnicy Pomorskiej, pana Bogdana Twardochleba – dziennikarza „Kuriera Szczecińskiego” oraz panią Barbarę Raniewicz - bibliotekarkę z Centrum Kultury w Resku. Pani Judek przybliżyła nam sylwetkę Zbigniewa Herberta. Wysłuchaliśmy prelekcji i obejrzeliśmy prezentację multimedialną.

Drużynowe Mistrzostwa w Strzelaniu z Broni Pneumatycznej

W mroźny sobotni poranek najlepsi strzelcy z naszej szkoły pojechali do strzelnicy LOK w Gryficach, aby zmierzyć się z rówieśnikami w zawodach strzeleckich. Kolejne zawody okazały się dla nas szczęśliwe. Wystawiliśmy dwie czteroosobowe drużyny. Uczniowie zmagali się w klasyfikacji indywidualnej, a suma ich punktów stanowiła wynik drużyny. W zawodach wzięło udział dziesięć drużyn.

Wyjazd do Essen w ramach programu "Comenius" - 2 XII 2013

2 grudnia 2013 roku ośmioro uczniów z naszego gimnazjum wybrało się w podróż do Niemiec w ramach udziału w międzynarodowym projekcie wymiany uczniowskiej "Comenius". Opiekę sprawowały nad nami pani Justyna Bajlak i pani Anetta Kajma - nauczycielki języków obcych. Wszyscy byliśmy podekscytowani. Potraktowaliśmy wycieczkę jako prezent z okazji zbliżających się świąt.

Świąteczne spotkanie - 13 XII 2013

Dnia 13 XII 2013r. uczniowie gimnazjum wspólnie z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Resku przedstawili jasełka bożonarodzeniowe. Na wigilijne spotkanie przybyli zaproszeni goście. Na tle ciekawej scenografii pojawili się aniołowie, królowie, pasterze, rodzina święta oraz gwiazda. Wspólnie śpiewano nastrojowe kolędy przy akompaniamencie zespołu mieszkańców DPS-u.

Mistrzostwa Koła Strzeleckiego w konkurencji karabinka pneumatycznego - 19 XII 2013

Strzelaniem sportowym pasjonuje się w naszej szkole kilkanaście osób. Są to uczniowie, którzy zapisali się do LOK-u i uczęszczają na treningi prowadzone w sali gimnastycznej LO. Na ostatnich zajęciach przeprowadziliśmy zawody strzeleckie, aby w sportowej rywalizacji wyłonić najlepszych strzelców. Konkurencja polegała na wykonaniu 15 strzałów z karabinu pneumatycznego Haendel w pozycji stojącej z odległości 10 metrów.

Maraton pisania listów już 14 grudnia 2013

W dniach 14-15 grudnia, w ponad 400 miejscach w całej Polsce, odbędzie się XIV Maraton Pisania Listów Amnesty International. W czasie Maratonu przez 24 godziny pisane są listy w obronie kilkunastu konkretnych osób lub grup osób, których prawa zostały złamane. Każdy list to Twój protest w obronie „więźniów sumienia”. List może napisać każdy, kto chce wyrazić swój indywidualny sprzeciw wobec łamania praw człowieka.

Nasza uczennica w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu - 10 XII 2013

W połowie grudnia br. jury Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach, dokonało oceny 200 nadesłanych prac na konkurs fotograficzny „Ukryta Europa”. Po burzliwych obradach ogłosiło wyniki. Z wielką przyjemnością informujemy, że uczennica klasy I Liceum Ogólnokształcącego – Monika Biały, otrzymała wyróżnienie za pracę „Zapomniana wieża”.

Coroczna akcja grabienia liści "Pomóżmy kasztanowcom" - 15 XI 2013

Uczniowie klasy Ia LO wzięli udział w corocznej akcji grabienia liści - „Pomóżmy kasztanowcom”. Nasze piękne kasztanowce stały się miejscem żerowania motyla - szrotówka kasztanowcowiaczka. Szkodnik przywędrował do Polski w latach osiemdziesiątych i od tego czasu sieje ogromne spustoszenie, przez co nie możemy zbyt długo cieszyć oczu widokiem jakże pięknych i okazałych drzew, jakimi są właśnie kasztanowce.

Nasza uczennica otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów - 25 XI 2013

W dniu 25 listopada 2013 roku w Sali Rycerskiej Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów uczniom, którzy otrzymali Stypendium Prezesa Rady Ministrów. W imieniu pana premiera Donalda Tuska dyplomy wręczyli Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Maria Borecka i Wojewoda Zachodniopomorski pan Marcin Zydorowicz. W naszej szkole stypendium otrzymała uczennica klasy IIa Adrianna Siełacz, która osobiście odebrała dyplom z rąk pana wojewody.  Gratulujemy Adzie i życzymy dalszych sukcesów.

"Cała Polska czyta dzieciom" - 14 XI 2013

Dnia 14 listopada br. uczennice Gimnazjum im. K. Górskiego: Karolina Biernat, Agnieszka Manowiec, Natalia Najderek, Daria Jaszczyk i Nikola Deberna, wspierając ogólnopolską akcję „Cała Polska Czyta Dzieciom”, odwiedziły przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola im. K. Puchatka, aby powiedzieć im, że przyszła do nas Pani Jesień. Gimnazjalistki podzieliły się na dwuosobowe zespoły i udały się do wskazanych oddziałów przedszkolnych, m.in. Sówek, Tygrysków, Pszczółek i Prosiaczków.

Szkolny Pulitzer rozstrzygnięty - 25 X 2013

W dniach 25-26 października pojechaliśmy do Szczecina, gdyż nasza gazetka już po raz piąty została nominowana do nagrody głównej „Kuriera Szczecińskiego”. Spotkaliśmy się w sali sesyjnej Rady Miasta na konferencji prasowej z panem Pawłem Bartnikiem, dyrektorem Biura Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pomerania oraz panią wicedyrektor Ireną Stróżyńską.

Blog CEO prowadzony przez nauczycieli wychowania fizycznego - 11 XI 2013

Zespół Szkół bierze udział w programie "WF z klasą" prowadzonym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Na potrzeby tego programu powstał blog, prowadzony przez nauczycieli wychowania fizycznego, na którym opisane są szkolne działania. Adres bloga dostępny jest w zakładce "Dla uczniów" lub po kliknięciu na ponizszy link.

Święto Niepodległości w ZS w Resku „na bogato” - 11 XI 2013

Szkolne obchody Święta Niepodległości odbywały się w hali sportowej Gimnazjum. Uczniowie ubrani na galowo, imponująca dekoracja, sztandary szkolne i kombatanci, honorowi goście, podkłady muzyczne, prezentacja na projektorach, to wszystko tworzyło niepowtarzalny klimat zadumy. Całość opracowała i przygotowała z uczniami pani Joanna Murat. Publiczność była zachwycona doborem i sposobem zaprezentowania treści, gdyż zostało to ujęte w formie relacji telewizyjnej.

Wycieczka gimnazjalistów z Reska na wystawę Eureka - 29 X 2013

29 października 2013 uczniowie klasy II B z Gimnazjum im. Kazimierza Górskiego w Resku razem z wychowawcą, p.Bożeną Tomalą, pojechali do Szczecina, aby tam uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych innych niż na co dzień. Ich celem było zainteresowanie fizyką i promowanie nauki w atrakcyjny sposób. Wszystkie pokazy bardzo nas zaciekawiły i nie mogliśmy się doczekać, kiedy będziemy mogli samodzielnie przeprowadzać doświadczenia.

Lekkoatletyczne zawody w Szczecinie - 8 X 2013

Grupa dziewcząt z Zespołu Szkół - Gimnazjum w Resku pojechała na zawody wojewódzkie do Szczecina. Podczas drogi, nasza trenerka Pani Renata Czerwińska, dawała nam ostatnie wskazówki. W czasie godzinnej podróży usłyszałyśmy również wiele słów otuchy. Pogoda tego dnia była typowo jesienna. Nie za ciepło i nie za zimno, a co najważniejsze bez deszczu.

Szkoła bierze udział w programie Comenius - 1 X 2013

Zespół Szkół bierze udziała w projekcie Comenius pt. "Zjednoczeni w różnorodności". Projekt będzie realizowany w latach 2013-2015 wspólnie ze szkołami z Danii, Niemiec, Hiszpanii i Francji. Uczniowie będą poznawać sposób życia innych uczniów w obszarach takich jak miasto rodzinne, system szkolny, czynności codzienne, jedzenie, uroczystości (obchody), muzyka, itp.

XVII Festiwal Nauki w Warszawie - 27-28 IX 2013

Grupa licealistów pod opieką Pań Bożeny Tomali i Agaty Mielniczek wyruszyła z Reska, by od 27 do 28 września 2013 roku uczestniczyć w Warszawie w XVII Festiwalu Nauki. Wyjazd ten miał na celu rozszerzenie wiedzy z zakresu nauk ścisłych oraz pomóc w wyborze kierunku studiów.

Wymiana młodzieży w ramach programu Pomerania - 8-14 IX 2013

W dniach 8-14.09.2013 odbyła się wymiana młodzieży polsko-niemieckiej w ramach projektu pt. "My tworzymy Europę" - wymiana pomiędzy polskimi a niemieckimi uczniami w celu obustronnego poznania swojej kultury, historii i języka. Dwunastoosobowa grupa młodzieży z Reska wyjechała na zaproszenie Szkoły we Vreden, a głównym koordynatorem wymiany była pani Justyna Bajlak.