More Website Templates at TemplateMonster.com!

Finał międzynarodowej wymiany "COMENIUS" - 25 V 2015

Do Zespołu Szkół w Resku przybyli uczestnicy międzynarodowej wymiany „Comenius”. Gościliśmy młodzież z opiekunami z czterech europejskich państw: Niemiec, Hiszpanii, Francji i Danii. Zarówno uczniowie polscy, jak i zagraniczni, mieli pewne obawy związane ze spotkaniem, przede wszystkim z  komunikowaniem się. Nie lada wyczynem jest  porozumiewanie się  z obcokrajowcem, jeśli nie miało się wcześniej takiej okazji.

Wyjazd do Hiszpanii w ramach Comeniusa - 24 XI 2014

W listopadzie kilka osób z naszej szkoły poleciało na wymianę do Hiszpanii w ramach projektu Comenius. Pierwsze wrażenie: WOW! Jak to jest możliwe, że 2000 km dalej istnieje zupełnie inny świat. Wychodzimy z lotniska i pierwsze co się rzuca w oczy to… rosnące palmy i inne różnego rodzaju drzewa, których nie spotka się w Polsce, chyba, że w palmiarni.

Wyjazd do Essen w ramach programu "Comenius" - 2 XII 2013

2 grudnia 2013 roku ośmioro uczniów z naszego gimnazjum wybrało się w podróż do Niemiec w ramach udziału w międzynarodowym projekcie wymiany uczniowskiej "Comenius". Opiekę sprawowały nad nami pani Justyna Bajlak i pani Anetta Kajma - nauczycielki języków obcych. Wszyscy byliśmy podekscytowani. Potraktowaliśmy wycieczkę jako prezent z okazji zbliżających się świąt.

Szkoła bierze udział w programie Comenius - 1 X 2013

Zespół Szkół bierze udziała w projekcie Comenius pt. "Zjednoczeni w różnorodności". Projekt będzie realizowany w latach 2013-2015 wspólnie ze szkołami z Danii, Niemiec, Hiszpanii i Francji. Uczniowie będą poznawać sposób życia innych uczniów w obszarach takich jak miasto rodzinne, system szkolny, czynności codzienne, jedzenie, uroczystości (obchody), muzyka, itp.

1. Harmonogram projektu Comenius pt. „Zjednoczeni w różnorodności” - pobierz.

2. Prezentacja projektu "Zjednoczeni w różnorodności" - pobierz.

3. Prezentacja multimedialna z wizyty w Essen pt. "Zwyczaje świąteczne w Polsce" - pobierz.

4. Prezentacja multimedialna z wizyty w Essen pt. "Nasza szkoła" - pobierz.

5. Prezentacja multimedialna z wizyty w Jordrup - pobierz.

6. Prezentacja multimedialna z wizyty w Hiszpanii - pobierz.

7. Raport końcowy programu Comenius - pobierz.