More Website Templates at TemplateMonster.com!

Finał Wojewódzki w Piłce Koszykowej Dziewcząt - 19 III 2016

We wtorek, 12 kwietnia na hali Zespołu Szkół w Resku odbył się Finał Wojewódzki w piłce koszykowej dziewcząt. Do naszej miejscowości przyjechały zespoły: I LO z Nowogardu, V LO z Koszalina i II LO z Gryfina. Turniej był podzielony na dwa etapy - półfinał i finał. Reszczanki  w półfinale wylosowały drużynę z Koszalina, a Gryfino trafiło na Nowogard. Pierwszy gwizdek rozpoczął mecz pomiędzy Gryfinem a Nowogardem zakończony  wynikiem 26:47. Następnie na boisko weszły dziewczyny z reskiego liceum. Stawiły one czoła Koszalinowi. Walka była zacięta od samego początku, ponieważ wygrana umożliwiała wejście do ścisłego finału. Obydwie drużyny reprezentowały wysoki poziom gry, więc kibicom nie zabrakło emocji. Podczas meczu ożyły całe trybuny, które były licznie zapełnione przez uczniów, nauczycieli i gości. Swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz Reska p. Arkadiusz Czerwiński, który mocno dopingował dziewczyny. Od samego początku licealistki z Reska prowadziły i utrzymywały dobre tempo gry. Bardzo dobrze działała zarówno obrona jak i atak. Mecz zakończył się wynikiem 32:20 dla Reska, co skutkowało udziałem w  finale. Chwila oddechu. Będą walczyć o złoto. W tym czasie na parkiecie w walce o podium zmierzył  się Koszalin z Gryfinem. Brąz w dość zaciętej rywalizacji wywalczył Koszalin wynikiem 34:33, rzucając kosz za 2 pkt. w ostatnich sekundach. Około godz. 14.00 nadszedł czas ostatniego i najważniejszego meczu. Trener, pan Arkadiusz Majewski, przeprowadził z dziewczynami krótką rozmowę, podczas której podkreślał, że turniej dla nich zaczyna się od nowa i niezależnie od tego, jaki będzie wynik, osiągnęły już wiele. Podkreślił, że zawodniczki włożyły całe serce i siłę w mecz z Koszalinem, ale najważniejsze spotkanie finału jeszcze przed nimi.  Pełne obaw, ale i gotowe do starcia, weszły na boisko. Był to niesamowicie wyrównany meczy, pełen dobrych akcji po jednej i drugiej stronie od pierwszej, aż do ostatniej minuty czasu podstawowego, który zakończył się wynikiem 23:23. Czekała nas wszystkich 4 minutowa dogrywka, która tylko na chwilę przerwała  ogromne emocje i walkę - w końcu spotkały się ze sobą dwa najlepsze zespoły województwa zachodniopomorskiego! Niestety, zawodniczki  reskiego LO nie zdołały pokonać przeciwniczek. Mecz zakończył się wynikiem 29:25 dla Nowogardu. Zabrakło dosłownie kilku punktów, aby cieszyć się wygraną. Drużyna z naszej szkoły  otarła się o Mistrzostwa Polski, do którego zabrakło tylko 4 punktów.

Niemniej jednak mamy się z czego cieszyć i czym chwalić. Licealistki zostały wicemistrzyniami  województwa i jest to ogromny sukces sportowy, który zapisze się na kartach historii Liceum Ogólnokształcącego w Resku. Co roku pną się wyżej i wyżej, zaczynając od walki na poziomie powiatu, później rejonu, półfinału województw, aż po finał, na wyciągnięcie ręki mając zawody o randze Mistrzostw Polski. Dzięki treningom i ciężkiej pracy prezentują wysoki poziom sportowy i mogą rywalizować z najlepszymi. Ogrom pracy, szczypta pasji, litry potu zakrapianego siniakami są receptą na sukces. Warto podkreślić, że zespoły z takich miast jak Szczecin, Koszalin czy Gryfino, mają więcej możliwości doboru zawodniczek. My, mieszkając w małej miejscowości, musimy kształtować to, co mamy, a mamy jak widać o wiele więcej niż inni.

Zespół z Reska reprezentowały zawodniczki: Marta Celińska – kapitan, Marta Jarosz, Roksana Wróbel, Anna Szawdenis, Sandra Kasprowiak, Maria Kusiewicz, Wiktoria Janowska, Marta Babak, Magdalena Klik oraz trenerzy pani Justyna Grankowska i pan Arkadiusz Majewski.