More Website Templates at TemplateMonster.com!

V Zjazd Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego juz za nami! - 24 IX 2018

 

Obchody 70-lecia Liceum Ogólnokształcącego w Resku rozpoczęto uroczystą mszą św. w sanktuarium maryjnym, której przewodniczył absolwent naszej szkoły- ks. Zbigniew Welter (matura 1952). Zabrał głos również proboszcz naszej parafii ks. Marian Kaptur, docenił istnienie placówki   i podkreślił znaczenie szkoły w życiu każdego człowieka.

Po mszy uczesnicy, wraz z delegacją sztandaru LO i orkiestrą dętą ulicami Reska, dotarli do budynku Zespołu Szkół. Tam odbyła się dalsza część uroczystości: oficjalna i artystyczna. Odśpiewano hymn narodowy i przywitano wszystkich gości. Słowa uznania skierowano do byłych dyrektorów szkoły, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Następnie nadszedł czas na krótką lekcję historii i podróż w przeszłość. Uczestnicy zjazdu wspominali dawne czasy, historię naszej szkoły, nauczycieli i  zobaczyli zdjęcia, które wywołały uśmiech  i łzy.  Prezentacja połączona była z występami uczniów Zespołu Szkół w Resku, którzy piosenkami między innymi: Czerwonych Gitar, Maryli Rodowicz, Marka Grechuty, stworzyli klimat dawnych lat. W trakcie części artystycznej, uhonorowano tytułem „Superbelfra” byłych nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego w Resku, którzy swoją pracą i zaangażowaniem w kształcenie młodych umysłów, wpisali się na karty historii szkoły. Specjalne dyplomy, przygotowane na tę okazję, wręczali pan dyrektor Zespołu Szkół oraz pan burmistrz Reska.

Po wspólnej fotografii, absolwenci spotkali się z byłymi wychowawcami i kolegami ze szkolnej ławki. Wydarzenie umiliła kawiarenka, zaopatrzona w słodkości i regionalne potrawy. W godzinach popołudniowych wszyscy zgromadzili się przy ognisku. Tam, słuchając harcerskich piosenek, dzielili się swoimi wspomnieniami i anegdotami z lat licealnych. Wieczorem odbył się wspaniały bal, który trwał do rana.

Liceum Ogólnokształcące w Resku zmieniło siedzibę, kierowało nim 8 dyrektorów, uczyło aż 165 nauczycieli i maturę zdało 2453 absolwentów. Mamy już 70 lat-to piękny wiek. Nasze liceum czyni wyjątkowym fakt, że jest to jedna z nielicznych szkół średnich w kraju, prowadzonych przez Burmistrza i Radę Miejską, a nie starostwo powiatowe. Jesteśmy pewni, że przed nami długie, długie lata!

 

Więcej informacji znajduje się pod linkiem http://zsresko.pl/dokumenty/zjazd2018/zjazd2018.html

 

Dziękujemy za pomoc w organizacji V Zjazdu Absolwentów LO w Resku
1. Piekarnia - Wiesława i Jan Bujnowscy
2. Piekarnia GAMA – Barbara Jeż i Oktawiusz Jeż
3. Wodociągi i Kanalizacje Sp. z o.o. Resko
4. KAJNET – Justyna Grankowska
5. Bank Spółdzielczy Gryfice
6. Studio DAO – Renata Ostrowska
7. IGMAT – Krzysztof Śliwiński
8. Sołectwo Starogard
9. Sołectwo Łabuń Wielki
10. Sołectwo Lubien Dolny
11. Kwiaciarnia – Józef Sobański
12. IMPALA – Małgorzata i Zygmunt Święciccy
13. Centrum Kultury w Resku
14. LKS Mewa Resko
15. Koło Łowieckie ŻUBR
16. Przewóz osób - Mirosław Biały
17. Nadleśnictwo Resko
18. Ochotnicza Straż Pożarna Resko
19. KULINARIA – Wojciech Kurzyk
20. IKEA Industry Resko
21. BAN Sp. J. Lubień Górny – Halina i Bernard Niedźwiedzcy