More Website Templates at TemplateMonster.com!

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - 28 IX 2018

 

Od 2011 roku - w ostatni piątek września - obchodzony jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, którego organizatorem jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego.
Jest to międzynarodowa akcja, której celem jest zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

Poprzez wspólną zabawę, łączymy się w tym dniu z ludźmi na całym świecie. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki.
Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie – w każdej chwili -kiedy patrzymy na zegarek, wybieramy numer telefonu, liczymy kieszonkowe. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.

W naszej szkole 28 września obchodziliśmy święto tabliczki mnożenia już po raz drugi. Do wspólnej zabawy włączyły się w tym dniu wszystkie klasy czwarte, szóste i siódme.
Uczniowie klas czwartych, siódmych i klasy 6 b pracowali w grupach. Każdy zespół otrzymał zestaw zadań - zagadek związanych z tabliczką mnożenia. Były to losy do uzupełnienia, „Bystrzaki”, szyfrogramy, tabele i wiele innych.
Zadaniem każdej grupy było rozwiązanie jak największej liczby zagadek.
W klasie 6 a w rolę nauczyciela wcielił się jeden z uczniów, który przygotował wiele różnych zadań, a także przeprowadził i ocenił kartkówkę z tabliczki mnożenia.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji .
W przyszłym roku z pewnością weźmiemy udział w kolejnej edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Koordynator akcji Katarzyna Kujawa