More Website Templates at TemplateMonster.com!
Bożonarodzeniowe świętowanie w Zespole Szkół - 21 XII 2018

 

Dnia 21 grudnia w całej szkole rozbrzmiewały dźwięki polskich kolęd, angielskich pastorałek, wszyscy wszystkim składali bożonarodzeniowe życzenia, a Samorząd Uczniowski częstował ciasteczkami domowego wypieku. W przedsięwzięcie zaangażowali się również chętni rodzice, którzy pomogli w organizacji. O godz. 11.00, na hali ZS Resko zgromadzili się uczniowie kl. IV – VIII SP, gimnazjaliści oraz uczniowie LO i Szkoły Branżowej, wraz z wychowawcami i innymi nauczycielami. Na honorowych miejscach zasiadła Dyrekcja szkoły. Rozpoczęliśmy Jasełkami w wykonaniu uczniów kl. VIII b (opiekun p. Elżbieta Kuc), oraz historią o narodzeniu Chrystusa we współczesnym wydaniu, którą przedstawili licealiści (pieczę sprawował ks. Tomasz). Wierszowane fragmenty przeplatały się z muzycznymi akcentami, oraz indywidualnymi występami solistek wyróżnionych w  Konkursie Piosenki Świątecznej.

W klimat i atmosferę Świąt wprowadziły, m. in., uczennice: Wiktoria Bus, Lena Znajewska, Amelia Wicińska (kl. IV), Martyna Kowalczyk (kl. VII), Ada Ostrowska (kl. VIII), a także zwyciężczyni wspomnianego konkursu w kategorii IV – VIII Weronika Pniewska (kl. VI). Wykonawczynie śpiewały w j. polskim i w j. angielskim. Ponadto, rozstrzygnięty został konkurs na najładniej ustrojoną klasę, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Opiekunka SU p. Agnieszka Kmieć, wraz z grupą uczniów przyznała dwie nagrody – kl. VIIa i VI a - gospodarze odebrali torty. Na zakończenie Dyrektor szkoły p. Dariusz Siemasz złożył obecnym życzenia świąteczno – noworoczne.

Po uroczystości wszyscy rozeszli się do swoich sal, gdzie odbywały się klasowe Wigilie. Uczniowie kl. I – III świętowali w swoim gronie: śpiewali kolędy i dzielili się opłatkiem, zajadali się słodkościami, oraz przekazywali sobie nawzajem ciepłe słowa. Zostały wręczone nagrody za udział w Świetlicowym i Gminnym Konkursie Plastycznym o tematyce bożonarodzeniowej, organizowanym przez Centrum Kultury w Resku.

 

Justyna Walczykiewicz