More Website Templates at TemplateMonster.com!
Smok Powiatu 2019 dla Bartka Daśko - 23 II 2019

 

Wspaniałe wydarzenie, które zachęciło wielu mieszkańców powiatu łobeskiego do spędzenia tych chwil ze znakomitymi ludźmi, którzy robią wielkie rzeczy dla każdego z nas. Był to czas wzruszeń, radości i uniesień muzycznych. Tegoroczna edycja została w mistrzowski sposób poprowadzona przez Renatę Kulik Starostę Łobeskiego oraz parę konferansjerów Jana Zareckiego zwanego Łobeskim Bałtroczykiem oraz zdolną, młodą i oddaną naszym mieszkańcom Joannę Pałęgę.

Oprawa artystyczna została wykonana na najwyższym poziomie przez uczniów Mobilnej Szkoły Tańca „Iskra” pod opieką Pani Katarzyny Radomskiej: Stanisława Musiałowskiego i Julię Ambroziak oraz Franciszka Musiałowskiego i Alicję Banaś, a także przez uczennice Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Łobzie pod opieką Pani Bożeny Kordyl: Zuzannę Szymanek i Patrycję Sulejewską. Ziemia Łobeska ma wiele atutów i niewątpliwie jednym z nich jest nasza młodzież, która zachwyca swoim talentem.

Wisienką na torcie był występ LADIES DUO, które swą grą na skrzypcach i saksofonie nadały wysoką rangę naszemu wydarzeniu. Zachwycająca gra, piękne diamentowe skrzypce i znane oraz lubiane przez wszystkich współczesne utwory wykonane inaczej niż zawsze, przypadły do gustu wszystkim obecnym gościom. Była to prawdziwa muzyczna podróż, miła zarówno dla oka jak i ucha.

Podczas sobotniej uroczystości mieliśmy przyjemność gościć: Halinę Szymańską Szefa Kancelarii Prezydenta RP, Ryszarda de Lewin-Lewińskiego, Zygmunta Dziewgucia Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, Krzysztofa Czerwińskiego Burmistrza Drawska Pomorskiego, Ireneusza Kabata Zastępcę Burmistrza Drawska Pom. oraz Przewodniczącego Rady Powiatu w Łobzie, Zdzisława Pawelca Wicestarostę Świdwińskiego, Mariusza Nagórskiego Wicestarostę Drawskiego, włodarzy gmin naszego powiatu, przewodniczących i radnych rad miejskich i gminnych oraz radnych powiatowych, przedstawicieli mediów lokalnych i najważniejsze naszych mieszkańców.

Nie bylibyśmy sobą, gdyby ten wieczór nie był pełen niespodzianek! Uroczysta Gala była także okazją do odznaczeń i podziękowań, których nie było końca.

W uznaniu zasług dla rozwoju Pomorza Zachodniego, Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego na wniosek Zarządu Powiatu w Łobzie nadał srebrną Odznakę Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego dla Pani Violetty Plenzler-Ciebiery, która dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu jest nieocenionym wsparciem zarówno dla współpracowników jak i dla każdego mieszkańca powiatu oraz województwa.

 

Tekst: www.resko24.pl

Zdjęcia: Tomasz Mechliński