More Website Templates at TemplateMonster.com!
Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy! - 20 IX 2019

 

Pod takim hasłem odbyła się tegoroczna akcja segregowania śmieci w Zespole Szkół w Resku. Uczniowie kl. I – III SP otrzymali niezbędne informacje na temat utrzymania porządku w lesie od Państwa Ewy i Leszka Simonowiczów, pracowników Nadleśnictwa Resko, którzy byli naszymi specjalnymi gośćmi. Wraz z najmłodszymi wyruszyli w wędrówkę po okolicznych terenach zielonych, dzieląc się wiedzą z uczniami. Inicjatywę wspierał Samorząd Uczniowski, z opiekunem - p. Renatą Gajdzis.
Sprzątanie świata (ang. Clean Up the World) to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa.
Nasi uczniowie wiedzą, że śmieci segreguje się do odpowiednich pojemników oznaczonych kolorami. Tego typu kontenery znajdują się w kilku miejscach naszego miasta.
Po intensywnej pracy, pełnej poświęcenia i ogólnego zaangażowania, na dzieci czekał zasłużony poczęstunek – pieczone kiełbaski. Szkoda, że tego typu akcja ma miejsce tylko raz w roku.

(JW)