More Website Templates at TemplateMonster.com!
Jesienny wieczorek poetycki - 20 XI 2019

 

W czwartek, 20 listopada 2019r., w budynku SP Resko odbył się pierwszy w tym roku szkolnym wieczorek poetycki, którego tematem przewodnim były jesienne inspiracje - w wersji polskiej i angielskiej.  Popołudniowe spotkania z poezją w tle organizowane są w naszej szkole od 2013r. Z wielką radością powróciliśmy do tych chwil z poezją: ciekawa interpretacja utworów, przeplatana muzycznymi przerywnikami, wsparta plastycznymi inspiracjami, oraz logicznymi łamigłówkami bawi, zbliża, integruje.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie kl. I-III, wraz z wychowawcami i nauczycielami, oraz zaproszeni rodzice. Przedstawiciele każdej z klas przygotowali recytacje wierszy popularnych polskich poetów, dotyczące jesieni, m.in. J. Kulmowej, W. Chotomskiej, J. Brzechwy.

W przerwie pomiędzy wierszami, piosenkami i zadaniami chętni uczniowie wzięli udział w anglojęzycznej dramie, wykazując się zdobytą wiedzą podczas wspólnej zabawy.

W miłej atmosferze, przy poczęstunku, w twórczej atmosferze sprzyjającej twórczej pracy szybko minął czas. Odpowiedzialna za spotkanie, p. Beata Madej zaprosiła wszystkich na kolejny wieczorek – tym razem w bożonarodzeniowej odsłonie.

 

Justyna Walczykiewicz