More Website Templates at TemplateMonster.com!
Mikołajki - 6 XII 2019

 

Jak tylko szkolni samorządowcy dostali sygnał z centrali od Pani Ali, że to będzie możliwe – zabrali się do przygotowań.
I chociaż tego dnia (6 grudnia 2019 r.) trudno było za oknami wypatrzeć choćby symboliczne oznaki zimy, o śniegu nawet nie marząc. Bardziej to przypominało pogodny listopad niż mroźny grudzień.

Kiedy jednak na szkolnych korytarzach zaczął rozbrzmiewać ręczny dzwonek, tak charakterystyczny, tak inny od tego który wzywa na przerwy. Kiedy pojawił się tam Mikołaj w czerwonej szacie w towarzystwie „białych śnieżynek” rozdając po klasach symboliczne czekoladowe figurki to zrobiło się „tak jakoś zimowo – odświętnie”.

Frajdę mieli nie tylko uczniowie z klas 1-3 słysząc charakterystyczny dźwięk a wraz z nim widząc wchodzącego brodatego Mikołaja z wielkim workiem.

Tym bardziej, że w tym dniu ich klasy zamieniły się w kiermaszowe cukiernie wypełnione zapachem korzennego aromatu. Gdzie wypieka się i ozdabia wielkie ilości pierników – tak aby było czym się zajadać całą długą zimę.

Wesoło też było w klasach starszych podstawówki, w branżówce i u licealistów mimo że oni już bardziej sceptycznie podchodzą do Mikołaja?! Mikołaj w tym dniu odwiedził tez pracowników szkoły. Podsumowując: był Mikołaj, były śnieżynki, tylko reniferów i zaprzęgu zabrakło. Ale może za rok to nadrobimy.

 

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Resku.