More Website Templates at TemplateMonster.com!
Inauguracja nowego roku szkolnego 2020/2021 - 01 IX 2020

 

1 września 2020r. o godz. 9.00, na hali Zespołu Szkół w Resku, przy dźwiękach hymnu państwowego, z udziałem Sztandaru  rozpoczęliśmy kolejny etap edukacji. Tradycyjnie uroczystość poprzedziła msza św. w Sanktuarium Maryjnym. Dyrekcja szkoły powitała zebranych uczniów i rodziców, przypomniała o zasadach higieny w obliczu zagrożenia wirusem COVID-19. Wszyscy uczestnicy zastosowali się do obostrzeń – na terenie budynku obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Ponadto, należy jak najczęściej dezynfekować ręce, zainicjowały to panie z obsługi. Sytuacja jest wyjątkowa – takiego roku szkolnego jeszcze nie było, wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoje, rówieśników i pracowników szkoły, w tym - nauczycieli.

Po uroczystości, asysta i chorążowie Sztandaru złożyli symboliczną wiązankę kwiatów przy tablicy pamiątkowej patrona SP Resko, mjr. H. Sucharskiego.

Należy wspomnieć o absolwentkach naszej szkoły, które najlepiej napisały egzamin ósmoklasisty, oraz abiturientach, którzy rewelacyjnie poradzili sobie na tegorocznej maturze. Wymienione poniżej osoby otrzymały nagrody ufundowane przez burmistrza Reska p. Arkadiusza Czerwińskiego:
- ósmoklasistki: Natalia Kajma, Daria Muszler i Zuzanna Kędzierska;
- maturzyści: Marita Romańczuk, Marcin Leonik i Anna Wulczyńska.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

W nadchodzącym Nowym Roku Szkolnym, w dobie pandemii, ciągłej niepewności życzmy sobie zdrowia, spokoju i nadziei na jak najszybsze ustąpienie coronavirusa. Wspólnymi siłami, przy zachowaniu środków ostrożności pokonamy zagrożenie.

 

Justyna Walczykiewicz