More Website Templates at TemplateMonster.com!
Rozdanie świadectw Absolwentom LO - 30 IV 2021

 

Wczoraj w  piątek, 30 kwietnia 2021 r. Absolwenci Liceum Ogólnokształcącego w Resku odebrali świadectwa ukończenia szkoły. Rozstaniu z Wychowawcami i Kolegami, choć w reżimie sanitarnym towarzyszyły podziękowania, momentami łzy wzruszenia oraz refleksja nad czasem, który tak szybko upłynął.

Indywidualne słowa pożegnania kierował do Abiturientów dyrektor szkoły, Pan Dariusz Siemasz. Wyjątkowym, tegorocznym Abiturientem okazał się  Kornel Soroczyński, który osiągnął najwyższą średnią i za wyróżniające świadectwo ukończenia liceum otrzymał nagrodę dyrektora szkoły.

Za działalność na rzecz lokalnego środowiska Kornel został uhonorowany nagrodą specjalną Burmistrza Reska, Arkadiusza Czerwińskiego, który osobiście wręczył mu dyplom i podziękowania. Wśród najlepszych uczniów kończących szkołę z wysokimi wynikami, świadectwem z wyróżnieniem i nagrodą dyrektora szkoły znaleźli się: Emilia Kotłów, Martyna Miłek, Agnieszka Babak, Julia Panasz, Hanna Pałubiak, Bartosz Wnuczyński. Uczniowie otrzymali także stypendia naukowe za wysokie wyniki w nauce w klasie III. Cieszymy się, że tak wielu naszych Absolwentów osiągnęło wysokie wyniki. Wyróżnienie dyrektora szkoły za aktywność społeczną, zaangażowanie na rzecz szkoły i środowiska osiągnął Maciej Pejcz.

Każdy Absolwent liceum otrzymał pamiątkową koszulkę z logo liceum oraz upominek od kolegów i koleżanek z klas II – breloczek z koniczynką na szczęście a uczniowie reprezentujący szkołę w zawodach sportowych otrzymali statuetki. Na koniec uczniowie z wychowawcami – zgodnie z tradycja liceum: świadectwa w dłoni, birety w górę i … już tylko egzamin.

Świadectwa ukończenia szkoły rozdane. Zawsze był to moment radosny, bo zapowiadał wejście w samodzielną dorosłość. Dziś znaczy niby to samo, a jednak jest inaczej. Nie było uroczystego pożegnania, nie było przemówień i podziękowań. No cóż. Wszyscy rozumiemy, że to trudny i niebezpieczny czas. Mamy nadzieję, że nasi tegoroczni Absolwenci nie zapomną o swojej szkole i będą do nas zaglądać.