More Website Templates at TemplateMonster.com!
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 - 1 IX 2022

 

Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę.”                                             Benjamin Franklin

Skończyły się wakacje, nadszedł czas powrotu do systematycznej pracy, zarówno dla uczniów jak i nauczycieli.  Wypoczęci, z „naładowanymi akumulatorami” – przystępujemy do dzieła – zdobywania kolejnych etapów wiedzy.
Rozpoczęliśmy tradycyjnie – mszą  św. O godz. 8.00 w Sanktuarium Maryjnym, w obecności sztandarów – Szkoły Podstawowej im. Mjr. H. Sucharskiego oraz LO. O godz. 9.00 zabrzmiał pierwszy dzwonek dla najmłodszych wychowanków Zespołu Szkół w Resku – uczniów kl. I-III SP, którzy przybyli na boisko „Orlik” wraz z rodzicami.
 Dyrektor szkoły p. Dariusz Siemasz powitał zebranych. Wspomniał o tym, że 1 września to także 83. rocznica wybuchu II wojny św. – smutna karta w naszej historii. Cieszmy się zatem, że żyjemy w pokoju, doceniajmy ten fakt zwłaszcza w obliczu trwającej wojny na Ukrainie.
Ze szczególną radością powitaliśmy pierwszoklasistów. W tym roku wychowawczyniami kl. I SP są panie: kl. Ia – p. Renata Gajdzis, kl. I b – p. Gabriela Łachmanowicz, kl. I c – p. Ewa Kwiatanowska. Nazwiska uczniów w poszczególnych klasach oficjalnie odczytała wicedyrektor – p. Violetta Dynarska-Adamowicz. W krótkim programie artystycznym radość z powrotu do szkoły wyrazili koledzy i koleżanki z kl. II c SP. Uroczystość prowadziła  uczennica kl. II b – Celina Simonowicz.
O godz. 10.00 w hali sportowej Zespołu Szkół w Resku zgromadzili się starsi uczniowie – k. IV-VIII SP, I-IV LO, oraz I-III BS. Odśpiewano hymn państwowy (4 zwrotki), wprowadzono sztandary szkół.
 W skład Pocztu Sztandarowego Szkoły Podstawowej wchodzą:
Chorążowie – Wojciech Tomala, Mateusz Słodkowski
Asysta – Amelia Wańcowicz, Lena Znajewska, Martyna Perka, Wiktoria Bus
W składzie Pocztu Sztandarowego LO natomiast:
Chorążowie – Mateusz Ślęga, Oliwier Junik
Asysta – Aleksandra Adamowicz, Maria Strózikowska, Malwina Błach i Zuzanna Babak
Wśród zaproszonych gości powitaliśmy burmistrza Reska – p. Arkadiusza Czerwińskiego, inspektora ds. Oświaty – p. Mariolę Słodkowską, przewodniczącą Rady Rodziców – p. Katarzynę Pestę-Kędzierską, dyrekcję szkoły.
Miłym akcentem było przyznanie nagrody Burmistrza Reska za najlepszy wynik egzaminu ósmoklasisty, oraz maturalnego. Uczniowie wystąpili na forum wraz z rodzicami. Najlepsi maturzyści to:
Bartłomiej Borcz (91,67%)
Martyna Sobera (88,33 %)
Alicja Szcześniak (82,33%).
Najwyższy wynik egzaminu po VIII kl. uzyskali:
Julia Jaworska (90%)
Julia Kędzierska (86,66%)
Witold Ilgiewicz-Fernandez (86,33%).
Na zakończenie uroczystości dokonano oficjalnego przydziału  do kl. IV SP. Wychowawczyniami czwartoklasistów w tym roku szkolnym zostały:
KL. IV a (sportowa) p. Ada Korzonek-Buczma
Kl. IV b – p. Marta Znajewska
Kl. IV c – p. Joanna Knap
W kl. I LO natomiast wychowawstwo objęła p. Ewa Kurzyk, a w kl. I Branżowej I stopnia – p. Paulina Minko.
Apel prowadzili uczniowie kl. LO – Ada Ostrowska i Oskar Kęsy.
Nie tak łatwo pożegnać plaże tonące w słońcu, ścieżki górskie wśród zielonych lasów, szalone przygody i wakacyjnych przyjaciół, jednak…  zrelaksowani, z otwartymi umysłami i nową energią rozpoczynamy nowy rok szkolny!

 

Justyna Walczykiewicz